Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

FERIE ZIMOWE W FILII BIBLIOTECZNEJ W ZWIERZNIE

Utworzono dnia 31.03.2018
Czcionka:

             W bibliotece w okresie ferii zimowych w godz. od 10: 00 do 13: 00 odbywały się zajęcia dla dzieci sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczestnicy słuchali głośnego czytania, prowadzone były zabawy ruchowe m.in.: „Perskie oczko”, „Muzyczne krzesła”, „Wygibasy oraz zabawy z wykorzystaniem chusty „Klanza” i tunelu, zajęcia rozwijające zdolności manualne, zgaduj-zgadule, kalambury. Do dyspozycji uczestników były: gry edukacyjne, puzzle, książki, basen z kulkami, pociąg, gra w piłkarzyki i inne zabawki.

               Dzieci częstowane były słodyczami, do picia otrzymywały napoje. Zajęcia trwały dziewięć dni i średnio dziennie uczestniczyło w nich 13 osób.

                              Odbyła się bitwa piracka – uczestnicy gnietli stare gazety formując kule, a następnie podzielili się na dwie załogi pirackie i walczyki ze sobą przy użyciu kul (była niezła zabawa). Z kulek gazetowych wykonano bałwana, który był ozdobą w bibliotece.

               W dniu 31.01.2018 r. odbyły się dla dzieci warsztaty o zwalczaniu agresji, prowadzone przez psychologa Halinę Sołtys. Do jednych z zajęć został wykorzystany istniejący w bibliotece drewniany pociąg.  Dzieci podróżowały nim do różnych krain (radości, złości, spokoju). Pani Halina uczyła dzieci jak pozbyć się agresji wobec innych dzieci oraz dorosłych. Były zabawy: tupanie nogami, zaciskanie pięści, oddychanie, liczenie do dziesięciu, zginanie gazety w kulki. Uczestnicy byli bardzo zadowolone z przebiegu warsztatów i brali w nich czynny udział.

               W ramach zajęć manualnych uczestnicy wykonywali: jaskółki z czarnego brystolu, obrazy w ramkach z zajączkami, motylkami i kwiatkami, drzewa owocowe z bibuły, aniołki na choinkę, karty ozdobne m.in.: na Walentynki. Sowy i zajączki z rurek po papierze toaletowym, koszyczki z papierowych kółek, ptaki na patyczkach z płatków do twarzy, słoneczniki duże i małe z papieru i z bibuły. W ramach pracy zespołowej wykonano obraz z drzewem dębowym, różnymi kwiatami i zwierzętami.

               Literatura wykorzystana podczas zajęć:  R. Pisarskiego „Rzekła rzepa rzepakowi”, D. Strzemińskiej – Więckowiak „Przysłowia polskie: rymowanki dla dzieci”, J. Tuwima „Rzepka”, „Wiersze”, J. Brzechwa „Wiersze” i inne.

 

 

 

GALERIE:

Zapraszamy do Bibliotek

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Pogoda Markusy z serwisu

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 139

W poprzednim tygodniu: 506

W tym miesiącu: 938

W poprzednim miesiącu: 524

W tym roku: 0

W poprzednim roku: 0

Wszystkich: 25374

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

REDAKTOR STRONY

Barbara Turzyńska

Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Markusy

Tel. 512016702

e-mail: bpgmarkusy@wp.pl